SAÇ DÖKÜLMESİ NASIL ENGELLENİR 2012

SAÇ DÖKÜLMESİ NASIL ENGELLENİR 2012

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir?

Saç dökülmesi, saç problemlerinin belirli bir ihmalden sonra ortaya çıkan ve müdahale edilmesi gereken durumlardan biridir. Bir çoğumuz saç dökülmesi nasıl engellenir sorusuna cevap aramaktayız ki; başlangıçta, saçlardan kepeklenme, saçlardan yağlanma, saç kuruluğu, saç kırıkları, saçlardan kaşıntı, bakteriyel durumlar ya da saç derisindeki problemler, saç dökülmesine yol açabilir.

Saç problemlerinden en gözle görülür ve can sıkıcı olanıdır. Saç dökülmesini tanımlayalım. Saçlarınız günde 50- 100 adet dökülüyorsa bu normaldir. Saçların da belirli bir ömrü vardır. Eğer saç kökünüz görevlerini yerine getiriyorsa, Dökülen saç yerine, daha sağlıklısı ve dayanıklısı gelecektir. Ancak günde 150 ila 200 adet saçınız dökülüyorsa, saç dökülmesi probleminiz var demektir ve bu da müdahale edilmesi gereken bir durum demektir.

Saç dökülmesini engellemek için, saç tipinize uygun olan ürünlerden tercih etmelisiniz. Saçlarınız çok yağlıysa, saçlarınızdaki yağ tabakasını saç derinizden uzak tutacak ürünleri tercih etmelisiniz. Saçlarınız çok kuru ve yıpranmış ise, saçlarınızı nemlendirecek ürünler tercih etmelisiniz.

Bir diğer saç dökülmesi nasıl engellenir sorusunun cevabı ise; saç köklerinizin, gıda yoluyla aldığımız besinleri, saçlarımıza iletmekle görevlidir. Bu görevi yerine getiremediği zaman beslenemeyen saç, kırılmalara ve dökülmelere yol açacaktır. Saç derimiz, nefes alan ve hijyenik bir ortama ihtiyaç duyar. Bu ortam sağlanmadığında saçlardan yağlanma oluşacak, ardından kepek problemiyle karşı karşıya kalacaksınız demektir.

Yeterli beslenemeyen saçlar, görevini yerine getirmeyen saç kökleri, yumuşak olmayan saç derisi, saç dökülmesini tetikleyecektir. Saç dökülmesini Engellemek İçin Garlex’in özel olarak formüle ettiği Sarımsak Şampuanı ve Saç Bakım Serumundan bahsedelim.

Sarımsak Şampuanı, az önce bahsettiğimiz, saç derisindeki yağlanmayı ortadan kaldıracak, kepek oluşumunu önleyecektir. Sarımsak Şampuanımız, içerisinde 5 ayrı bitki bulunan özel formülüyle, saç derinizi ve saçlarınızı nemlendirecek, İçerdiği antioksidanlar sayesinde saçlarınızdaki yağlanma problemini ortadan kaldıracak, saç derinizdeki ölü hücreleri temizleyip saçlarınızın daha gür ve canlı hale gelmesini sağlayacaktır.

Saç Bakım Serumu; Klinik testlerde Saç Çıkarıcı Etkisi kanıtlanmış yoğun konsantre formülüyle günde 1 kez kullanmanız halinde, içeriğinde bulunan Adaçayı ile saç diplerinizdeki kan dolaşımını hızlandıracak, Tatlı Badem Yağı ile saç köklerinize yoğun miktarlarda E Vitamini takviyesi yapacak ve saç dökülmesini durduracaktır.

Pro Vitamin B5 ile kuru olan saçlarınızı nemlendirecek ve saçın uzamasına yardımcı olacaktır. Ürünlerimiz KOKUSUZDUR. Klinik derecedeki saç problemleriniz için devam etmekte olan tedaviniz de, Tedaviye Yardımcı olarak kullanılabilir. İngiltere ve Almanya gibi ülkelerde kullanılıp beğeni görmüştür. Düzenli kullanarak saç problemlerinize bitkisel ve ekonomik çözümler sunar.