KEPEĞE KARŞI ŞAMPUAN

KEPEĞE KARŞI ŞAMPUAN

Kepeğe Karşı Şampuan

Kepek sorunu ile karşı karşıya iseniz yapacağınız şeylerden biri öncelikle, kepeğe karşı şampuan kullanmak olacaktır. Yalnız şu var ki kepek tamamen ortadan kaldırılmaz. İşte bu da göz önünde bulundurularak, kepeğe karşı kullanılan şampuanlardan biri olan GARLEX saç bakım şampuanı, kepeği yok ederek değil kontrol altına alarak bu problemi yok eder. Kepeğe karşı sürekli kepek önleyici şampuan kullanmak çok iyi değildir. Çünkü içerisinde bakteri öldürücü antiseptik bulunduğundan dolayı bir bakıma zarar verir, çünkü saç dersini tamamen kurutur ve zamanla tahriş eder. GARLEX saç bakım şampuanı içerisinde antiseptik barındırmadan kepeği önler. İçerisindeki çeşitli bitki özleriyle saç derisindeki BAKTERİLERİ VE MİCRO ORGANİZMALARI öldürdüğü için kepek oluşumuna zaten meydan vermez. Kepek oluşumu özellikle yağlı saç derisinde meydana geldiği için GARLEX SAÇ BAKIM ŞAMPUANI Saç derisini derinlemesine temizleyerek yağdan ve kirden arındırır VE KEPEĞİN OLUŞMASINI engelleyen kepeğe karşı şampuan olarak yapması gerekenin en iyisini yapmayı amaçlar. Saç derisini yağdan arındırmanın yanında ona nemlilik kazandırır. SAÇ derisinin gerinme kuvvetini artırarak, esneklik de sağlar. SAÇ dersindeki ölü hücreleri atarak, yeni hücre oluşumunu sağlar ve ölmemiş hücrelerinde daha etkili bir şekilde canlanmasını sağlar. Ayrıca kafa derisindeki kaşıntıyı giderir ve saç derisine ferahlık sağlar. BAŞ derisindeki kapanan gözeneklerin açılmasına yardımcı olur ve nefes almasını sağlar. İçeriğindeki, ısırgan otu, biberiye, sarımsak, kekik gibi şifalı bitkilerin özlerinden üretildiği için etkisi çok yüksektir. Sarımsak ve kekik doğal birer ürün olarak kepeğe karşı en etkili iki bitki olduğu bilinen bir gerçektir. Bu iki bitkisel ürün doğal yollardan tüketilmesi ile saçtaki kepek oluşumuna faydalıdır. Asıl sebep, saçlardaki aşırı yağlanmadan kaynaklanan ve saçlardaki bu yağlanmayı azaltmak adına kullanılan GARLEX kepeğe karşı şampuan kullandığımız takdirde kepek sorununun da önüne geçmiş oluruz.

Kepek Şampuanı

Saçlardaki kepeği tamamen yok edemeyeceğimizi bilmekle beraber en azından onun önlenmesi ve saçtan giderilmesi için GARLEX sarımsak özlü saç bakım ve kepek şampuanının yanında, GARLEX saç bakım losyonunu da kullanmak ayrıca çok faydalıdır. Çünkü içinde ısırgan otu ve kekik ihtiva ettiği için ve bu bitkiler kepeği önlemede birebir kullanıldığı ve kepeği kontrol altına aldığı için bu bitkilerin özlerinin bulunması, sağlıklı ve faydalı olacaktır. Kepek oluşumu öncelikle ergenlik yaşındaki gençlerin başta olmak üzere, yetişkinlerinde başına gelebileceği gibi GARLEX sarımsak özlü saç bakım ve kepek şampuanı ve saç bakım losyonu her saç tipi için uygun olup her birey rahatlıkla kullanabilir. Özellikle yaz aylarında azalıp, kış aylarında daha fazla artan bu kepek yüzünden, kış aylarında saç ve saç derisinin daha fazla bir temizliğe ve bakıma ihtiyaç duyması ile birlikte, o yüzden kış dönemlerinde başı ve baş derisini GARLEX kepeğe karşı şampuan ile sık sık yıkamak önemlidir. Böylelikle kış için gerekli bakımı saç derisine yapmış olup rahatlıkla insan içine çıkın.

Anti septik kepek şampuanları en fazla 4 hafta kullanılırken, GARLEX SAÇ BAKIM ŞAMPUANI da bir kepek şampuanı olarak sürekli kullanılabilir. HATTA saçlarda derinlemesine etki göstermesi için en az 3 ay sürekli ve düzenli kullanılması gereken kepeğe karşı şampuanlar arasındadır.

GARLEX saç bakım şampuanının kullanımında kepekte bir azalma görülmüyorsa, mutlaka bir uzman hekime görünmek gereklidir belki bu kepe bir hastalığın habercisidir. Özellikle sedef ve egzama gibi hastalıklarda kepek artışı sürekli artma eğiliminde olduğu için, kepek önleyici şampuanlar ne kadar da kullanılsa etkisi olmaz.

GARLEX hem saç bakım hem de kepek şampuanı olarak içinde selenyum, sülfit gibi bileşenler içererek kepeği önleyen etkili bir şampuandır. Bayan, erkek herkesin kullanabileceği bir şampuandır. Her yaştan kişilerce de kullanılabilir. BİTKİSEL VE DOĞAL ÜRÜNLERDEN ÜRETİLDİĞİNDEN YAN ETKİSİ YOKTUR. Hiçbir şekilde alerji reaksiyona neden olmaz ve güvenilir bir üründür.

Yoğun bir problem yaşanmayan durumlarda düzenli kullanılan GARLEX kepek şampuanı ile kepek kontrol altına mutlaka tutulur. Fakat bol su ile durulamak şarttır. Başında kepek olan kişi sık sık kafasını yıkamalıdır. Sık yıkanan saç kepek oluşumunu artırmaz aksine azaltır ve önler. Kepeğin tipine göre şampuan saçlardaki kepeği önleme konusunda çok yüksek oranlarda başarı sağlar. GARLEX kepek şampuanı bu yüzden tavsiye edilir. Şampuanı bıraktığınız anda kepek sorunu yine olabilir. Sorun yaş ilerledikçe azalabilir fakat GARLEX kepek şampuanının düzenli kullanılmasında kepeklenme engellenebilir.

Kepek, GARLEX kepeğe karşı şampuan kullanmanın yanında, yarar sağlamayan karbonhidrat ve yağ asitlerine karşı bol bol B vitamini tüketmek de gereklidir. Çünkü biz kepeğe karşı şampuan ile saçlarımızı dışarıdan önlemini alırız, ama içerden önlem almak da lazımdır. Eğer ki, saç derisi dahilinde, kaş, şakak ve alın bölgelerinde de kepeklenme görülüyorsa ve bu bölgelerde ayrıca bir kızarıklık varsa, bu kişinin kepekten ayrı bir problemi olduğu düşünülerek,  hemen bir uzman doktora görünmelidir.